• mentaliz@outlook.com
  • 0 332 265 37 42

Psikoterapi Konya

   Psikoterapi ruh sağlığına ilişkin sorunların, bir profesyonel ile konuşulması yoluyla çözümlenmesi girişimlerine verilen genel bir addır. Psikoterapi, yaşadığınız sıkıntılarla ilgili iç görü kazandırmayla birlikte düşünce, davranış ve duygularınızda değişiklik meydana getirmeyi amaçlayan profesyonel bir ruh sağlığı çalışma alanıdır.

   Psikoterapist/terapist, danışanıyla profesyonel, danışan odaklı, etik kurallara bağlı ve danışanın sıkıntılarından kurtulmasına yönelik çalışan psikologdur. Psikoterapi sırasında, kişi ruhsal durumu, ruh hali, duyguları, düşünce ve davranışlarını fark etme fırsatı bulur. Psikoterapi sayesinde bir bakıma yaşamınızı nasıl kontrol edebileceğinizi ve değişen koşullarla sağlıklı yollarla nasıl baş edebileceğinizi öğrenirsiniz.

   Çok çeşitli psikoterapi şekilleri vardır ve her bir psikoterapi okulu kendisine has bir yöntemi benimsemiştir. Psikoterapi türünün seçimi büyük oranda danışanın özel durumuna ve hizmeti veren merkezin imkanlarına göre yapılmaktır. Psikoterapiye konuşarak tedavi, danışmanlık, psikososyal yaklaşım ve terapi de denilebilmektedir.

Mentaliz Psikolojik Danışmanlık Merkezi Konya


Whatsapp Destek

Erdim Hasip Hakverir

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?