• mentaliz@outlook.com
  • 0 332 265 37 42

Cinsel Terapi Konya

Cinsel Terapi nedir?

Cinsellikte tıpkı kişilik gibi gelişim süreci gerektiren ve yetişkinliğe ulaşıldığında normal olarak yaşanması gereken bir durumdur. Cinsel Terapi Konya ilinde sorunlarınıza çözüm aşamasında Mentaliz Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak uzman kadronuz ile hizmetinizdeyiz.

Cinselliğin gelişim aşamalarının herhangi birinde bir kırılma, normal gelişim seyrinde bir aksaklık olduğunda bireyde cinsellikle ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. Konyta Cinsel terapi ile vajınusmus, erken boşalma, cinsel isteksizlik gibi sorunlara çözümler bulabilirsiniz.

Cinsel Terapinin Amacı Nedir?

Cinsel Terapi Konya ilinde Mentaliz psikolojik danışmanlık merkezimizce, cinsellikle ilglili sorunların fiziksel olan/anatomik kısmı elendikten sonra uygun terapi yöntemleriyle gelişim aşamasında oluşan aksaklıkların düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır..

Konya da Cinsel terapi ihtiyacında cinsellikle ilgi sıkıntıları ya da rahatsızlıkları erkek  ve bayanlarda görülme oranına göre ikiye ayırabiliriz. Psikologlar, bayanlarda ağırlıklı olarak görülen psikolojik kaynaklı cinsel terapi gerektiren rahatsızlar sıkıntılar için başta vajinismus rahatsızlığının geldiğini belirtmektedirler. Konya bayan psikolog ve erkek psikologlar  vajinismus rahatsızlığı için uzun uzadıya bir zaman alacak cinsel terapinin çok da gerekli olmadığını ifade etmektedirler. Cinsel Terapi Konya sorunlarından olan Vajinismus; vajina çevresindeki kasların istem dışı kasılması  sonucu ortaya çıkan istem dışı kasılmalar neticesinde cinsel ilişkinin ya kısmen ya da tamamen olanaksız olmasıdır. Başka bir tanımda istemsiz kasılmalar sonucu ilişkinin gerçekleşmemesidir. Cinsel ilişki kısmen de olsa cinsel hazzın yaşanılmasını engellerken zorlamayla cinsel ilişki yaşanabilse bile pubokoksigeus kası kasılarak ağrılar dayanılmaz boyutlara ulaşabilir. Vajinismus rahatsızlığında kişi kendini fiziki ya da ruhsal anlamda rahat hissetmemektedir. Bunun sonucunda verilen  ilk tepki korkudur.  Cinsel Terapi Konya.  Vajinusmusta ortaya çıkan düşünce hatalarına bakarsak; Vajinismusla ilgili ilk yanlış bilgiler, erkek üreme organı olan penisin vajinanın boyutundan ötürü girişinin imkansız olacağı yönünde gelişmektedir. ikinci olarak cinsel ilişkinin çok acı ve ağrı veren bir birleşme olduğu şeklindedir. Kız çocuklarının eğitimi sırasında küçük yaştan itibaren katı bir ahlak eğitimine tabi tutulması gerektiği düşüncesidir.  Cinsel Terapi için Konya da Psikologlara göre Vajinismus terapisi  gerekli kılabilecek hususları maddeler halinde toplamak gerekirse.

- Görücü usülü evlilik yapmak,

-Katı ve korkutucu ahlaki eğitim,

-Cinsellikle ilgili şehir efsaneleri,

-İlk geceye ait yanlış bilgiler,

-Küçük yaşlarda cinsel içerikli görüntüler ve seslere muhatap olmak,

-Travma,

-İhmalkarlık,

-Empati eksikliği,

-Önsevişme eksikliği vb. olarak sıralayabiliriz.

Bir psikolog vajinismus rahatsızlığını şu şekilde anlatmıştır. "Vulvanın öyle bir kasılmasıdır ki, baştan çıkarılmış bir kadınbile bakire gibi görülebilir." 

Cinsel Terapi Konya ilimizde de Vajinismus rahatsızlığı birçok bayanda görülebilmektedir.

Vajinismus rahatsızlığı bayanlar arasında sık görülen bir hastalıktır. Dini inanca bağlı olmaksızın kişinin yetiştiği ailenin fikri dünyasından bağımsız olarak bütün dünyada sık olarak rastlanılan bir problemdir. Fakat ülkemizde görülme sıklığı batılı ülkelerden görülme oranına göre ortalama 10 kat daha fazladır.

Vajinismus probleminden rahatsız olan bayanlarda, kasılmalar sadece vajinal girişte değil, aynı anda karın, bel, sırt, bacak gibi vücudun pek çok bölgelerinde de olabilmektedir. Cinsel Terapi Konya. Bu sebeple de çiftlerin ilişkiye girmeleri sonrasında bayanların bu bölgelerinde yaygın bir şekilde kas ağrıları görülebilmektedir. Sayılan bu durumlar da vajinismusun derecesi ile de ilişkilidir.

Vajinismus rahatsızlığı durumunda vajinaya herhangi bir cismin girmesi mümkün değildir ve her türlü vajinal giriş çabasını son derece rahatsızlık verici veya hatta imkânsızdır. Diğer bir deyişle vajina içerisine her türlü yabancı cismi almada sorun yaşamakta vajinismus belirtileridir.

PC(Pubococcygeus) kasında istemeden kasılma şeklinde kendini gösteren bu vajinal refleks – yalnızca cinsel ilişki sırasında değil – kadının jinekolojik muayenesi esnasında, tampon kullanma durumunda ya da parmağının vajinaya sokulması gibi vajinaya herhangi bir girişin olması durumunda da ortaya çıkabilir.

Bilinçdışına yerleşmiş bazı korkular ve ya yanlış cinsel bilgilendirilmeler neticesinde vajinal kanalın 1/3 dış kısmında bulunan pelvik kasları, vücudun adeta kendini muhafaza mekanizması neticesinde istem dışı olarak (yani şahsın kendi kontrolü dışında) kasılır. Böylece cinsel birleşme yani “penetrasyon” imkansız hale gelir. Pelvik kasları içinde en çok bilineni Pubococcygeus (PC, pubokoksigeus) kasıdır.

Cinsel Terapi Konya

Konya da cinsel terapi gerektirecek sorunlarınızı ötelememeninizi özellikle öneriyoruz. Mutlu ve huzurlu bir yaşam için cinsel sağlık sorunlarımızı görmezden gelmemeli ve uzman desteğine başvurma noktasında ilk adımı atmada cesaretli olmalıyız. Konya Selçuklu bölgesinde profesyonel destek almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

İlgili Bağlantılar

Mentaliz Psikolojik Danışmanlık Merkezi Konya


Whatsapp Destek

Erdim Hasip Hakverir

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?